Özcan Ürün
Avşa Adası

AVSA ISLAND

Avşa Adası

Avşa Hakkında

Avşa Adası

Avşa Adası Balıkesir İlinin, Marmara ilçesine bağlı bir beldedir . Yarım ada değildir, kara ulaşımı yoktur .

Eski adı Türkeli olan belde, alınan meclis kararı ile Avşa olarak değiştirilmiştir . Yiğitler, Deniz ve Avşa mahallesi olmak üzere 3 mahallesi bulunmaktadır . Adada irili ufaklı 35 adet plaj ve koyu bulunmaktadır . Özellikle Çınar koyu, Alkınkum koyu, Karadut koyu içinde tesis olan, tüm yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve gününüzü geçirebileceğiniz adanın en güzel yerleridir. Eğlence yelpazesi çok renklidir . Discolardan, barlara, türkü evlerine ve nargile kafelere kadar büyük tatil beldelerinden aşşağı kalır yanı olmayan sabahlara kadar eğlencenin yaşandığı küçük bir şehir gibidir AVŞA . İçme suyunu denizden arıtarak sağlayan adada, bir çok beldede olmadığı kadar büyük market bulunmaktadır .

Su sporları, bisiklet kiralama, luna park, çocuk parkları, su altı balıkçılığından tutun da at gezisi ve hatta dalış sporları adada sizi beklemektedir .

Yiğitler mahallesinde bulunan Ali Baba Türbesi de Moral turizmi için yıl boyu ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Avşa denince yemek konusunda ilk akla deniz ürünleri gelir . Bir birinden taze deniz ürünlerinin tadına doyamazsınız . Organik ürünlerden yöresel tatlara kadar çok çeşitli bir yemek kültürüne hazır olun . Avşa Adasında banka şubesi bulunmamaktadır . Banka Atmleri ve Avşa Postanesinden finansal işlemlerinizi halledebilirsiniz .

Tatile gelecekseniz kesinlikle yerinizi ayırtın ! Avşa Adasının Temmuz ve Ağustos aylarında doluluk oranı çok yüksektir . Adada kadınlara özel plaj bulunmuyor, ama adanın bir çok koyu hala bakir durumda ve bu koylarda rahatsız edilmeden denize girebilirsiniz . Adanın sabahı, öğleni kadar gece hayatı sabahlara kadar sürer . Denizin ve doğanın tadını sonuna kadar yaşayacaksınız . Özellikle gün batımını sakın kaçırmayın. Avşaya gelip hediyelik almadan gitmek olmaz . Adanın dünyaca ünlü üzümlerinden üretilen şaraplarından sevdiklerinize bir hediye almadan adaya veda etmeyin .

Avşa Marmara Denizi


Avşa Plajları ve koyları


Avşa Simgesi


Avşa Lunapark


Avşa Gün Batımı


Avşa Kumsal Şezlong Şemsiye


Avşa Su Arıtma


Avşa Yemek


Avşa Bisiklet Kiralama


Avşa Değirmen


Avşa Adası

Marmara'nın İncisi

Balıkesir ili Marmara Adalar ilçesine bağlı Tatil Beldesi: Avşa Adası.
%90 doğal plajı bulunan ada Marmara bölgesinin en büyük eğlence mekanlarına sahip.

Avşa Adası
Nasıl Gidlir

Avşa Adası Nasıl Gidilir

İstanbul - Balıkesir - Tekirdağ'dan Avşa'ya ulaşım bulunmaktadır.
İdo, Marmara Roro, Gestaş, Yavuznaz, Özkaptan, Ömer Kaptan, Adalar 1, Yıldız 5.

Nasıl Gidlir